Opublikowano:

Dlaczego Volkswagen może…

Dlaczego Volkswagen może stanie się największym sprzedawcą EV w Europie?
Wydaje się że Volkswagen który poza e-Golfem nie ma właściwie samochodów elektrycznych nie stanie się liderem. Skąd tak odważna teza.
Mianowicie bez większego rozgłosu Volkswagen szykuje się do wejścia w rynek EV. Działania które prowadzi są zakrojone na niespotykaną dotąd skale i już widać pierwsze efekty.
1. Jak wiadomo najważniejsze są akumulatory by je sobie zapewnić Volkswagen podpisał miliardowe kotrakty z LG i Samsungiem. Fabryki są już budowane w Polsce i na Węgrzech.
https://www.greentechmedia.com/articles/read/volkswagen-25-billion-battery-purchase-electric-vehicles#gs.ZTWgeNU

2. Trzeba także zaprojektować nową platformę podwozia jedna F1 trafi do Porsche inna MEB do tańszych aut jak Volkswagen I.D. Parametry tych samochodów są zadawalające dla większości użytkowników. Dodając do tego brak cła które musi płacić Tesla. Ceny będą bardziej przystępne niż Tesli.

3. Trzeba zbudować sieć superszybkich ładowarek. Volkswagen kooperuje z innymi markami i pod szyldem Ionity postawił już dwie pierwsze ładowarki które są mocniejsze niż ładowarki Tesli. Zakontraktował już następne 100.
https://electrek.co/guides/ionity/
http://www.greencarcongress.com/2018/07/20180711-tritium.html

4. Silny dział R&D zdolny utrzymać konkurencyjność
Volkswagen a właściwie spółka córka Porsche kupiła 10% akcji Rimac. Firma Rimac poza supersamochodami opracowuje rozwiązania dla innych firm. Nie bez powodu Volkswagen wygrał ostatnio Pikes Peak i ustanowił rekord wszechczasów. Dodatkowo trzymają rękę na pulsie, jeżeli chodzi o nowe technologie kooperują z QuantumScape

Volkswagen becomes latest automaker to invest in solid-state batteries for electric cars


https://www.engadget.com/2018/07/09/vw-pikes-peak-electric-race-car-goodwood-hillclimb/?guccounter=1
https://guce.oath.com/collectConsent?brandType=nonEu&.done=https%3A%2F%2Ftechcrunch.com%2F2018%2F06%2F20%2Fporsche-just-took-a-10-stake-in-electric-hypercar-maker-rimac%2F%3Fguccounter%3D1&sessionId=3_cc-session_44989e2f-7a15-407b-81e7-e1b4a18bc1a5&lang=&inline=false

Resumując Volkswagen ma wszystko co jest potrzebne by odnieść sukces na rynku EV i współpracuje z naprawdę dobrymi firmami. Do tego mają o wiele większe zasoby finansowe. Pierwsze auta z nowej strategii powinniśmy zobaczyć pod koniec przyszłego roku. Moim zdaniem będzie ciekawie, bo w końcu ktoś zacznie konkurować z Teslą.

#tesla #volkswagen #motoryzacja #samochodyelektryczne